Αυτές είναι οι αθλητικές μεταδόσεις για το Σάββατο 16 Οκτωβρίου, με φουλ δράση σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ.
Γεμάτο η δράση στο σημερινό πρόγραμμα, για τις αθλητικές μεταδόσεις, για το Σάββατο 16 Οκτωβρίου, με τα πρωταθλήματα να επιστρέφουν μετά το διάλειμμα των Εθνικών ομάδων.
Συγκεκριμένα, έχουμε αναμετρήσεις στην Premier League, στη La Liga, στη Bundesliga και φυσικά στη Super League 1.
Εκεί ο Απόλλων Σμύρνης υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης και ο Παναθηναϊκός θα φιλοξενήσει τον Ιωνικό.
Φυσικά έχουμε δράση και στην Basket League με τρία παιχνίδια, Άρης – Κολοσσός, Απόλλων Πάτρας – ΑΕΚ και ΠΑΟΚ – Ηρακλής.
Παρακάτω αναλυτικά οι μεταδόσεις για το Σάββατο 16 Οκτωβρίου:
- 06:00 COSMOTE SPORT 6 HD Ονς Ζαμπέρ – Πάουλα Μπαντόσα Indian Wells
- 10:35 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS8 Querol – Les Pobles 1, Ισπανία
- 11:30 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS9 El Montmell 1, Ισπανία
- 12:30 ΕΡΤ3 Ολυμπιακός – ΑΕΚ Χάντμπολ Α1 Ανδρών
- 14:30 COSMOTE SPORT 1 HD Γουότφορντ – Λίβερπουλ Πρέμιερ Λιγκ
- 14:30 Novasports 2HD Φούλαμ – ΚΠΡ EFL Championship
- 14:45 Eurosport 1 Home Nations Series| Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ
- 15:10 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS10 Savalla 2, Ισπανία
- 16:00 COSMOTE SPORT 4 HD Σπέτσια – Σαλερνιτάνα Serie A
- 16:05 COSMOTE SPORT 5 HD WRC SS11 Querol – Les Pobles 2, Ισπανία
- 16:30 Novasports Start Γκρόιτερ Φιρτ – Μπόχουμ Bundesliga
- 16:30 Novasports 6HD Φράιμπουργκ – Λειψία Bundesliga
- 16:30 Novasports 5HD Ουνιόν Βερολίνου – Βόλφσμπουργκ Bundesliga
- 16:30 Novasports 4HD Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Χέρτα Bundesliga
- 16:30 Novasports 3HD Ντόρτμουντ – Μάιντς Bundesliga
- 17:00 COSMOTE SPORT 5 HD Σαουθάμπτον – Λιντς Πρέμιερ Λιγκ
- 17:00 COSMOTE SPORT 9 HD Άστον Βίλα – Γουλβς Πρέμιερ Λιγκ
- 17:00 COSMOTE SPORT 8 HD Μάντσεστερ Σίτι – Μπέρνλι Πρέμιερ Λιγκ
- 17:00 COSMOTE SPORT 7 HD Νόριτς – Μπράιτον Πρέμιερ Λιγκ
- 17:00 COSMOTE SPORT 6 HD Μάδεργουελ – Σέλτικ Scottish Premiership
- 17:00 COSMOTE SPORT 2 HD Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Πρέμιερ Λιγκ
- 17:00 Eurosport 2 Γκραν Πρι Μορμπιχάν Ποδηλασία
- 17:00 ΕΡΤ3 Απόλλων Πάτρας – ΑΕΚ Basket League
- 17:00 ΕΡΤ Sports 1 Άρης – Κολοσσός Basket League
- 17:30 Novasports 1HD Φέγενορντ – Βάαλβαϊκ Eredivisie
- 18:00 Novasports 2HD Κλερμόν – Λιλ Ligue 1
- 18:15 COSMOTE SPORT 3 HD Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης Super League
- 19:00 COSMOTE SPORT 4 HD Λάτσιο – Ίντερ Serie A
- 19:00 COSMOTE SPORT 7 HD Σπαρτάκ Μόσχας – Ντινάμο Μόσχας Ρωσικό Πρωτάθλημα
- 19:15 Novasports Start Λας Πάλμας – Τενερίφη Β’ Ισπανίας
- 19:20 Eurosport 2 Superbike Αργεντινή
- 19:30 COSMOTE SPORT 1 HD Μπρέντφορντ – Τσέλσι Πρέμιερ Λιγκ
- 19:30 Novasports 1HD Λεβάντε – Χετάφε La Liga
- 19:30 Novasports Prime Γκλάντμπαχ – Στουτγάρδη Bundesliga
- 19:45 Novasports 4HD Χέρενφεϊν – Άγιαξ Eredivisie
- 20:00 ΕΡΤ3 Basket League Basket League
- 20:15 COSMOTE SPORT 8 HD Τουρκ Τέλεκομ – Νταρουσάφακα Τουρκικό Πρωτάθλημα
- 20:30 COSMOTE SPORT 2 HD Παναθηναϊκός – Ιωνικός Super League
- 20:45 Eurosport 1 Home Nations Series| Οπεν Β. Ιρλανδίας Σνούκερ
- 20:50 Eurosport 2 Superbike Αργεντινή
- 21:00 Novasports 5HD Βίρτους Μπολόνια – Τριέστε Lega Basket Serie A
- 21:30 Novasports 3HD Αμβούργο – Φορτούνα Ντίσελντορφ Bundesliga 2
- 21:45 COSMOTE SPORT 4 HD Μπούργκος – Βαλένθια ACB Liga Endesa
- 21:45 COSMOTE SPORT 3 HD Μίλαν – Βερόνα Serie A
- 22:00 Eurosport 2 Global Champions Tour Ιππασία
- 22:00 Novasports 4HD Αϊντχόφεν – Τσβόλε Eredivisie
- 22:00 Novasports 2HD Λιόν – Μονακό Ligue 1
- 22:50 Novasports 6HD Λος Άντζελες – Σαν Χοσέ MLS
- 23:30 COSMOTE SPORT 6 HD ATP Masters 1000 Indian Wells