Tharos

Tharos

Το ΥΠΑΑΤ ενημερώνει τους ενδιαφερόμενους ότι η υποβολή αιτήσεων στήριξης στο πλαίσιο της πρόσκλησης για τη δράση της βιολογικής κτηνοτροφίας του Μέτρου 11 «Βιολογικές Καλλιέργειες» του Προγράμματος Αγροτικής Ανάπτυξης 2014 – 2020 μετατίθεται και θα πραγματοποιείται το διάστημα από Παρασκευή 30/03/2018 έως και Παρασκευή 20/04/2018 ώρα 23:59:59.

Ανακοινώνεται ότι για την επόμενη εβδομάδα (από 26 Μαρτίου έως 01 Απριλίου του έτους 2018) τα δρομολόγια των Κινητών Αστυνομικών Μονάδων της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας θα είναι τα ακόλουθα:

 ΝΟΜΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ:

• Δευτέρα (26-03-2018) και ώρες από 18:00 έως 01:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ - ΔΕΣΠΟΤΗΣ – ΠΗΓΑΔΙΤΣΑ – ΣΙΤΑΡΑΣ – ΚΗΠΟΥΡΕΙΟ – ΠΡΙΟΝΙΑ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ – ΚΡΑΝΙΑ – ΜΙΚΡΟΛΙΒΑΔΟ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

• Tρίτη (27-03-2018) και ώρες από 18:00 έως 01:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ - ΜΑΥΡΑΝΑΙΟΙ – ΑΝΑΒΡΥΤΑ – ΠΟΛΥΝΕΡΙ – ΛΑΒΔΑ – ΠΑΝΟΡΑΜΑ – ΣΜΙΞΗ – ΑΛΑΤΟΠΕΤΡΑ – ΠΡΟΣΒΟΡΟ – ΑΕΤΙΑ – ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΙ – ΣΑΜΑΡΙΝΑ – ΔΟΤΣΙΚΟ – ΜΕΣΟΛΟΥΡΙ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

• Τετάρτη (28-03-2018) και ώρες από 09:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ - ΕΛΕΥΘΕΡΟΧΩΡΙ – ΦΕΛΛΙ – ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ – ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ – ΑΝΘΡΑΚΙΑ – ΚΑΡΠΕΡΟ -ΔΗΜΗΤΡΑ – ΠΑΛΟΥΡΙΑ – ΠΑΝΑΓΙΑ – ΚΑΤΑΚΑΛΗ – ΤΡΙΦΥΛΛΙ – ΤΡΙΚΟΚΙΑ – ΑΝΟΙΞΗ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

• Πέμπτη (29-03-2018) και ώρες από 09:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ - ΜΑΥΡΑΝΑΙΟΙ – ΜΑΥΡΟΝΟΡΟΣ – ΚΟΣΜΑΤΙ – ΣΤΑΥΡΟΣ – ΠΑΡΩΡΕΙΟ – ΤΡΙΚΩΜΟ – ΜΟΝΑΧΙΤΙ – ΖΙΑΚΑΣ – ΣΠΗΛΑΙΟ – ΑΒΔΕΛΛΑ – ΠΕΡΙΒΟΛΙ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

• Παρασκευή (30-03-2018) και ώρες από 09:00 έως 15:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ – ΚΑΛΑΜΙΤΣΙ – ΠΟΡΟΣ – ΜΙΚΡΟΚΛΕΙΣΟΥΡΑ – ΠΙΣΤΙΚΟ –ΚΝΙΔΗ - ΠΥΛΩΡΟΙ – ΒΑΡΗ - ΕΞΑΡΧΟΣ – ΠΟΝΤΙΝΗ – ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ – ΝΕΟΧΩΡΙ – ΔΙΠΟΡΟ – ΣΑΡΑΚΗΝΑ – ΚΕΝΤΡΟ – ΝΗΣΙ – ΑΓΑΛΑΙΟΙ – ΙΤΕΑ -ΑΓΑΠΗ – ΚΑΛΟΧΗ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

• Κυριακή (01-04-2018) και ώρες από 20:00 έως 02:00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: ΓΡΕΒΕΝΑ – ΕΛΑΤΟΣ – ΚΑΛΗΡΑΧΗ – ΜΕΓΑΡΟ – ΚΥΠΑΡΙΣΣΙ – ΚΑΛΟΝΗ – ΤΡΙΚΟΡΦΟ – ΔΑΣΥΛΛΙΟ – ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ – ΚΥΔΩΝΙΕΣ – ΕΚΚΛΗΣΙΕΣ – ΛΕΙΨΙ – ΡΟΔΙΑ – ΣΥΔΕΝΔΡΟ – ΟΡΟΠΕΔΙΟ – ΓΡΕΒΕΝΑ.

ΝΟΜΟΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ:

• Δευτέρα (26-03-2018) και ώρες από 17.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:Καστοριά-Δισπηλιό-Μαυροχώρι-Πολυκάρπη-Τοιχιό-Μεταμόρφωση-Φωτεινή-Σταυροπόταμος- Μελισσότοπος- Βασιλειάδα-Βέργα-Κλεισούρα-Λιθιά-Κορησός-Αμπελόκηποι- Μηλίτσα-Κωσταράζι-Βογατσικό-Γέρμας-Δισπηλιό-Καστοριά.

• Τρίτη (27-03-2018) και ώρες από 09.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:
Καστοριά-Δενδροχώρι-Ιεροπηγή-Αγία Κυριακή-Οινόη-Άνω και Κάτω Πτεριά-Πολυάνεμος-Καλοχώρι-Τσάκωνη-Πεντάβρυσος-Ομορφοκκλησιά-Υψηλό-Αυγή-Χιλιόδενδρο-Ποριά-Καστοριά.

• Τετάρτη (28-03-2018) και ώρες από 17.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ:
Καστοριά-Κολοκυνθού-Μεσοποταμία-Καλοχώρι-Άνω και Κάτω Πτεριά-Κομνηνάδες- Διποταμία-Χιονάτο-Νεστόριο- Μελάνθιο-Νίκη-Λάγγα-Βράχος-Πετροπουλάκι-Καστοριά.

• Πέμπτη (29-03-2018) και ώρες από 09.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :
Καστοριά-Λεύκη-Κορομηλιά-Ν.Οικισμός Κορεστίων-Κρανιώνας-Μαυρόκαμπος-Χαλάρα-Μακροχώρι-Μελάς-Άνω Μελάς-ΑγιοςΑντώνιος-Βυσσινιά-Οξυά-Πολυκέρασος-Τοιχιό-Σιδηροχώρι-Κεφαλάρι-Απόσκεπος-Καστοριά

• Παρασκευή (30-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :Καστοριά-Μανιάκοι - Κρανοχώρι– Άνω και Κάτω Πτελέα - Αγία Άννα – Νεστόριο – Κοτύλη – Κυψέλη – Επταχώρι -Χρυσή-Πευκόφυτο-Πεύκο- Καστοριά

• Σάββατο (31-03-2018) και ώρες από 09.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :Καστοριά-Λαχανόκηποι-Λακκώματα-Κρύα Νερά-Σπήλαια-Ζευγοστάσιο-Άνω και Κάτω Περιβόλι-Καστανόφυτο-Άγ.Ηλίας-Σπήλιος-Κερασώνα-Ανθηρό-Νόστιμο- Βέλος-Διαλεκτό-Βοτάνι-Αμμουδάρα-Ασπροκκλησιά-Αμπελοχώρι-Ασπρονέρι-Κρεμαστή-Λάγουρα-Καστοριά.

 

 

ΝΟΜΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ:

• Δευτέρα (26-03-2018) και ώρες από 16.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Αλιάκμωνας- Μελιδόνι-Χειμερινό-Μολόχα- Πλατανιά-Σήμαντρο- Βελανιδιά- Στέρνα-Κρυονέρι-Ασπρούλα- Μεσόλογγος-Χορηγός- Λευκοθέα-Λευκαδιό-Βροντή-Απιδέα- Ρόκαστρο-Λούβρη-Κριμήνι- Ροδοχώρι-Ανθοχώρι-Φυτόκιο-Λουκόμι-Πυλωρί-Αξιόκαστρο- Κλήμα-Τραπεζίτσα-Πανάρετη –Πολύλλακο.

• Τρίτη (27-03-2018) και ώρες από 16.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Δροσερό-Γαλάτεια-Ολυμπιάδα-Περδίκκας-Πεντάβρυσος-Ανατολικό-Κομνηνά- Μαυροδένδρι- Ποντοκώμη - Μεσόβουνο- Πύργοι-Άγιος Χριστόφορος –Καρυοχώρι- Σκάφη-Σπηλιά- Ερμακιά-Πτελεώνας -Ακρινή –Προφήτης Ηλίας (Παρχάρια)–Άγιος Δημήτριος -Ρυάκιο-Άγιο Πνεύμα-Παρχάρι Τετραλόφου –Τετράλοφος-Άγιος Χαράλαμπος- Βοσκοχώρι-Αυγή- Καπνοχώρι- Άγιοι Θεόδωροι -Λεβέντης-Πολύμυλος – Ζωοδόχος Πηγή-Αγία Παρασκευή-Κοιλάδα-Γαλάνη-Κρεμαστή-Θυμαριά – Κοιλάδα.

• Τετάρτη (28-03-2018) και ώρες από 18.00 έως 24.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Καλαμιά-Αλωνάκια- Ανθότοπος- Κηπάρι- Κοκκιναράς-Σκήτη- Ξηρολίμνη Δαφνερό- Παλιόκαστρο- Μικρόκαστρο- Μεσοπόταμος -Γαλατινή-Καλονέρι-Εράτυρα-Πελεκάνος- Δρυόβουνο- Βλάστη- Νάμματα -Ανναράχη-Μηλοχώρι-Φούφας-N. Νικόπολη –Σιδερά –Λιβερά –Κτενάς-Λυγερή-Σισάνι-Εμπόριο Κρυόβρυσης.

• Πέμπτη (29-03-2018) και ώρες από 10.00 έως 16.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ομαλή- Αγίασμα- Σταυροδρόμι- Διχείμαρο- Πλακίδα- Δαμασκηνιά- Κλεισώρεια- Δραγασιά-Ζώνη- - Λυκνάδες- Λεύκη – Άγιος Θεόδωρος- Αχλαδιά- Κοιλάδι- Άγιοι Ανάργυροι- Πολυκάστανο- Δάφνη -Ανθούσα- Τριάδα- Αυγερινός- Βυθός -Πεντάλοφος Δίλοφος-Σωτήρας- Μόρφη- Βουχωρίνα- Κορυφή- Χρυσαυγή-Γλυκοκερασιά

• Παρασκευή (30-03-2018) και ώρες από 09.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Ρύμνιο -Φρούριο- Μικρόβαλτο- Τρανόβαλτο- Λαζαράδες - Ελάτη- Λιβαδερό- Μεταξά-Τριγωνικό- Πολύραχο- Προσήλιο-Λάβα-Καστανιά- Παλαιογράτσανο Καταφύγιο- Βελβεντό- Αγία Κυριακή-Αυλές- Γούλες-Κρανίδια-Πλατανόρεμα

• Σάββατο (31-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 14.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Νέο Κλείτος-Πρωτοχώρι- Λευκοπηγή-Αγία Παρασκευή Ροδιανή-Κερασιά- Κτένι-Αιανή-Χρώμιο-Καισαρειά-Κήπος-Κάτω Κώμη- Μηλιά-Άνω Κώμη- Σπάρτο -Κοντοβούνι-Σταυρωτή-Πύργος-Ανατολή-Αμυγδαλιά-Βαθύλακκος-Νεραΐδα-Αύρα-Ίμερα-Πολύφυτος -Πετρανά- Μεσσιανή- Κουβούκλια-Ροδίτης- Λεύκαρα- Οινόη-Πτελέα.

ΝΟΜΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ:
• Δευτέρα (26-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Πρώτη- Κλαδοράχη- Άνω Κλεινές- Ακρίτας- Παρόρι- Εθνικό-Κρατερό-Αγ. Παρασκευή-Νίκη-Πολυπλάτανος- Κάτω Κλεινές-Άνω/Κάτω Καλλινίκη-Μαρίνα- Μεσοχώρι-Μεσόκαμπος
• Τρίτη (27-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ: Σκοπός-Αχλάδα-Μελίτη-Νεοχωράκι-Λόφοι-Κέλλη-Αγ. Βαρθολομαίος
• Τετάρτη (28-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Φλάμπουρο-Λεπτοκαρύα-Κολχική-Υδρούσα-Άνω Υδρούσα-Δροσοπηγή-Τροπαιούχος-Ατραπός-Τριανταφυλλιά-Πολυπόταμος
• Πέμπτη (29-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Κλειδί-Φαράγγι-Μανιάκι-Αντίγονο-Πελαργός-Φιλώτας-Λεβαία-Βεγόρα-Αγ. Παντελεήμονας-Πέτρες.
• Παρασκευή (30-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ : Βαρικό-Λέχοβο-Ασπρόγεια- Σκλήθρο-Νυμφαίο-Αγραπιδιές- Αετός-Βαλτόνερα- Λιμνοχώρι-Ανάργυροι.
• Σάββατο (31-03-2018) και ώρες από 08.00 έως 15.00 ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ :Βροντερό-Πύλη-Ψαράδες-Πλατύ-Καλλιθέα-Λευκώνας-Καρυές-Μικρολίμνη-Πράσινο-Ανταρτικό-Πισοδέρι.

 

Μετέφερε με το όχημα του 7 αλλοδαπούς με σκοπό τη διευκόλυνση της μη νόμιμης εξόδου τους από τη χώρα.

Συνελήφθη σήμερα (25 Μαρτίου 2018) τις πρώτες πρωινές ώρες στη Νέα Εθνική Οδό Αθηνών – Ευζώνων, από αστυνομικούς της Ομάδας Ασφάλειας του Τμήματος Συνοριακής Φύλαξης Παιονίας, 32χρονος ημεδαπός, για μεταφορά μη νόμιμων αλλοδαπών.

Ειδικότερα, μετά από συντονισμένες ενέργειες των αστυνομικών, εντοπίστηκε ο 32χρονος να μεταφέρει με το όχημα του 7 υπηκόους Πακιστάν, οι οποίοι στερούνταν ταξιδιωτικών εγγράφων, με σκοπό τη διευκόλυνση της μη νόμιμης εξόδου τους από τη χώρα, έναντι χρηματικής αμοιβής.

Επιπλέον, διαπιστώθηκε ότι ο 32χρονος οδηγούσε το όχημα, στερούμενος άδειας ικανότητας οδήγησης.

Κατασχέθηκε το παραπάνω όχημα, καθώς και ένα κινητό τηλέφωνο από την κατοχή του 32χρονου.

Ο συλληφθείς, με την κακουργηματικού χαρακτήρα δικογραφία που σχηματίσθηκε σε βάρος του, θα οδηγηθεί στον κ. Εισαγγελέα Πρωτοδικών Κιλκίς.

Σεμινάριο φλάουτου και αρμονίας, διοργάνωσε το Δημοτικό Ωδείο Κοζάνης ανοίγοντας την αυλαία του εαρινού κύκλου συναυλιών. Πρόκειται για ένα τριήμερο σεμινάριο (23-24 και 25 Μαρτίου), το οποίο ξεκίνησε την Παρασκευή.

Αναλυτικά:

Σεμινάριο Φλάουτου με την Ιβόνα Γκλίνκα και 2. Σεμινάριο του Συνθέτη Μιχαήλ Τραυλού με θέματα : Βάσεις της Λειτουργικής Αρμονίας, ενεργειακή & ηχοχρωματική επέκταση τονικότητας καθώς και sequencing, midi, audio, notation & video art. Το σεμινάριο του Μιχαήλ Τραυλού απευθύνεται σε μαθητές, τελειόφοιτους, απόφοιτους και επαγγελματίες μουσικούς & δασκάλους θεωρητικών της μουσικής, μαέστρους, μουσικολόγους, συνθέτες αλλά και σε εκπαιδευμένους ερασιτέχνες μουσικόφιλους.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ ΜΙΧΑΗΛ ΤΡΑΥΛΟΥ – Συνθέτης

Ο πολυβραβευμένος συνθέτης Μιχαήλ Τραυλός γεννήθηκε στις 7 Ιουλίου του 1950 στον Πειραιά. Ξεκίνησε τις μουσικές του σπουδές στο Εθνικό Ωδείο Αθηνών το 1970 με τον Μιχάλη Βούρτση. Το 1975 έγινε δεκτός στην Hochschule der Künste του Βερολίνου, όπου σπούδασε σύνθεση με τον Isang Yun και ενορχήστρωση με τον Witold Szalonek. Απέκτησε το δίπλωμα του στη σύνθεση το 1980.

Ζει στον Πειραιά ως ανεξάρτητος συνθέτης και υπήρξε καθηγητής θεωρητικών και σύνθεσης. Δίδαξε στο Ελληνικό Ωδείο (1980-1982), στο Ωδείο Νίκος Σκαλκώτας (1982-2013), στο Σύγχρονο Ωδείο Αθηνών (1987-1996) και στο Κλασσικό Ωδείο Χολαργού (1998-2005). Υπήρξε καλλιτεχνικός διευθυντής των άνω ωδείων: «Νίκος Σκαλκώτας» (1989-2013), Σύγχρονο Ωδείο Αθηνών (1987-1996), Κλασσικό Ωδείο Χολαργού (1998-2005). Ταυτόχρονα έδωσε σεμινάρια σε πολλά τα ωδεία της Ελλάδας.

ΒΙΟΓΡΑΦΙΚΟ IWONA GLINKA – Φλάουτο

Η Δρ Iwona Glinka είναι σολίστ και κορυφαία ερμηνεύτρια της νέας και της πειραματικής μουσικής. Ίδρυσε το Phasma-Music Ensemble το 2016, όπου υπηρετεί σήμερα ως καλλιτεχνικός διευθυντής. Έχει δώσει πολλά ρεσιτάλ με έργα κλασικού και σύγχρονου ρεπερτορίου (ανάμεσα σ’ αυτά και πρώτες εκτελέσεις έργων Ελλήνων, Πολωνών, Καναδών, Άγγλων και Αμερικανών συνθετών) και έχει συμπράξει ως σολίστ και πρώτο φλάουτο σε ορχήστρες σε όλη την Αμερική, την Ευρώπη και την Ασία.

Έχει αναπτύξει ένα μεγάλο ενδιαφέρον για τη νέα μουσική, η οποία από το 1994 είχε ως αποτέλεσμα πάνω από εκατό παγκόσμιες πρεμιέρες έργων Αυστραλών, Βέλγων, Ελλήνων, Πολωνών, Γερμανών, Καναδών, Άγγλων και Αμερικανών συνθέτων, περισσότερα από εκατό από αυτών γράφτηκαν ειδικά για εκείνη.

Την Παρασκευή 23/3/2018 και την Κυριακή 25/3/2018 θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο της Λευκόβρυσης η Τελική φάση (FINAL 4) Πρωταθλήματος Παίδων 2017 – 2018.

Οι ημιτελικοί θα διεξαχθούν την Παρασκευή 23 Μαρτίου 2018
Στον α’ ημιτελικό που θα ξεκινήσει στις 6.00μ.μ. θα αναμετρηθούν ο Πρωτέας Γρεβενών και τον Κεραυνό Αγίου Γεωργίου.
Στον β’ ημιτελικό που θα ξεκινήσει στις 8.00μ.μ. θα αναμετρηθούν ο Αρίων Πτολεμαΐδας και η ΑΕ Κοζάνης.

Την Κυριακή 25 Μαρτίου 2018 στις 5.00μ.μ. θα διεξαχθεί ο μικρός τελικός στις 7.00μ.μ. ο μεγάλος τελικός. Οι απονομές θα γίνουν στις 9.00μ.μ.

Δρομολόγια Αστικών Γραμμών για ΚΓ ΛΕΥΚΟΒΡΥΣΗΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΜΑΡΤΙΟΥ 2018
ΛΑΣΣΑΝΗ : ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 17:00, 18:00, 19:00, 20:00 & 21:15
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ : από στάση κτιρίου συγκοινωνιών

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΜΑΡΤΙΟΥ 2018
ΛΑΣΣΑΝΗ : ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 17:00, 19:00 & 21:15
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ : από στάση κτιρίου συγκοινωνιών

Το Σάββατο θα διεξαχθεί η 22η αγωνιστική της Β’ Εθνικής λόγω της Εθνικής εορτής της 25η Μαρτίου είναι την ευκαιρία να πετύχει νέα νίκη.

Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής (24/3)
Χαρίλαος Τρικούπης-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Χαλκηδόνα-Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι-Ίκαροι Σερρών
Γέφυρα-Φάρσαλα
Πευκοχώρι-Αγρίνιο
Ελίμεια-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Παλαμά-Καβάλα

Βαθμολογία
1. Ίκαροι Σερρών 37 (16-5)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 37 (16-5)
3. Καβάλα 36(16-4)*
4. Πευκοχώρι 35 (15-5)*
5. Ανατόλια 34 (13-8)
6. Ερμής Λαγκαδά 33 (12-9)
7. Στρατώνι 33 (12-9)
8. Αγρίνιο 31 (11-9)*
9. Φάρσαλα 31 (10-11)
10.Μαχητές Δόξας Πεύκων 31 (10-11)
11. Γέφυρα 26 (7-13)*
12. Ασπίδα Ξάνθης 26 (6-14)*
13. Χαλκηδόνα 26 (5-16)
14. Ελίμεια 24 (4-16)*
15. Τιτάνες Παλαμά 21 (1-19)*

*Έχουν κάνει το ρεπό τους

 23η αγωνιστική (24/3)
ΑΕΛ – Αμύντας
Μαρούσι – Ψυχικό
Ηρακλής -Εθνικός
Χολαργός – Δόξα Λευκάδας
Περιστέρι – Δούκας
Αρκαδικός – Καστοριά
Ερμής Αγιάς – Απόλλων Πάτρας
Καρδίτσα – Παπάγου

Βαθμολογία
1.Περιστέρι 44 (22-0)
2.Χολαργός 40 (18-4)
3.Ηρακλής 38 (16-6)
4.Απόλλωνας Πατρών 37 (15-7)
5.ΑΣ Καστοριάς 35 (13-9)
6. Δόξα Λευκάδας 34 (12-10)
7.Εθνικός 34 (12-10)
8.Αμύντας* 32 (11-10)
9.Ψυχικό 32 (10-12)
10.Ερμής Αγιάς* 31 (10-12)
11.ΑΣ Παπάγου 31 (9-13)
12.Μαρούσι *30 (9-12)
13.ΑΣ Καρδίτσας 29 (7-15)
14.Αρκαδικός 28 (6-16)
15.Δούκας 25 (3-19)
16.ΑΕ Λάρισας 24 (2-20)

Γιορτή ποδοσφαίρου σε Φλώρινα και Καστοριά με τη διεξαγωγή των τελικών κυπέλλου το Σάββατο 24 Μαρτίου 2018.


Στην ΕΠΣ Φλώρινας θα αναμετρηθούν ο Μακεδονικός Αγίου Παντελεήμονα με τον Ερμή Αμυνταίου ενώ στην Καστοριά θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους ο Ηρακλής Πολυκάρπης με την Ομόνοια Βογατσικού.

Στα Γρεβενά θα διεξαχθεί κανονικά το πρωτάθλημα με το ενδιαφέρον να είναι στο κόκκινο Το Σάββατο τα παιχνίδια θα ξεκινήσουν 3.00μ.μ. ενώ αυτά της Κυριακής 4.00μ.μ. λόγω αλλαγής της ώρας.

ΕΠΣ Γρεβενών

15η αγωνιστική
ΑΕ Κοκκινιάς Πολυδένδρου - Καμβουνιακός Δεσκάτης
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου - Γρεβενά Αεράτα
Άρης Καρπερού - Κεραυνός Μεγάρου
ΑΣ Νεοχώρι - Δ.Ν. Παλιουριάς
Άρης Μηλιάς - ΑΟ Σειρήνα
Ρεπό: ΦΑΣ Πυρσός

Βαθμολογία
ΑΟ Σειρήνα 34
Γρεβενά Αεράτα 33
ΦΑΣ Πυρσός 31
Καμβουνιακός Δεσκάτης 24
ΑΕ Κοκκινιάς Πολυδένδρου 13
ΑΣ Νεοχώρι 12
Άρης Καρπερού 11
Κεραυνός Μεγάρου 11
ΑΕ Ποντίων Βατολάκκου 10
Άρης Μηλιάς 10
Δ.Ν. Παλιουριάς 9

Μετά την διακοπή των πρωταθλημάτων για την διεξαγωγή του τελικού κυπέλλου συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης με σημαντικά παιχνίδια σε Α’ Β’ και Γ’ κατηγορία που σίγουρα θα προσελκύσουν το ενδιαφέρον σας.

Στις τρεις κατηγορίες συναντάμε παιχνίδια για όλα τα γούστα, καθώς σε ακόμα μία αγωνιστική δεν λείπουν τα δυνατά παιχνίδια και όλοι περιμένουμε αναμετρήσεις με πολλές συγκινήσεις.

Όσο οι αγωνιστικές περνάνε , τόσο ανεβαίνει και το θερμόμετρο.

Τα παιχνίδια του Σαββάτου θα ξεκινήσουν 3.30μμ ενώ αυτά της Κυριακής 4.30μμ

Το συνολικό πρόγραμμα που ακολουθεί θα σας βοηθήσει να επιλέξετε αυτά που θα παρακολουθήσετε:

Α’ κατηγορία

24η αγωνιστική
Μακεδονικός Κοζάνης - Εθνικός Βατερού
Α.Σ. Βελβεντό - Ακρίτες Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Τιτάν Σερβίων
Αλιάκμων Αιανής - Φ.Σ. Κοζάνη
Μακεδονικός Σιάτιστας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Α.Ε. Κοζάνης
Δόξα Λευκόβρυσης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-3


Βαθμολογία
Φ.Σ. Κοζάνη 60
Μακεδονικός Σιάτιστας 59
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μακεδονικός Κοζάνης 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
Τιτάν Σερβίων 33
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 32
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Α.Ε. Κοζάνης 28
Αλιάκμων Αιανής 25
Εθνικός Βατερού 24
Α.Σ. Βελβεντό 23
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 22
Ακρίτες Κοζάνης 18
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*από έναν αγώνα περισσότερο η Δόξα Λευκόβρυσης και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής


Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

22η Αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Πρόοδος Μεταξά
Α.Ε. Άνω Κώμης - Απόλλων Αυλών
Α.Ε. Κρανιδίων - Α.Ε. Καισαρειάς
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Α.Σ. Καρυδίτσας
Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης
Αίας Μικροβάλτου - Ερμής Πλατανορέμματος
Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου


Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 48
Α.Ο. Κρόκου 41
Έλατος Ελάτης 31
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 29
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Α.Ε. Άνω Κώμης 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 19
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Απόλλων Αυλών 15
Α.Ε. Καισαρειάς 13
Αίας Μικροβάλτου 9


Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

21η Αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Περδίκκα - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Κοζάνη 2004 - Κεραυνός Πετρανών
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Δόξα Μικροκάστρου
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Ερμής Ασβεστόπετρας
Πρόοδος Κομνηνών - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία
Πρόοδος Κομνηνών 40
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 39
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 35
Ερμής Ασβεστόπετρας 35
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Δόξα Βερμίου Πύργων 28
Α.Ε. Περδίκκα 28
Βέρμιο Καρυοχωρίου 27
Δαναοί Κοζάνης 21
Δόξα Μικροκάστρου 12
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1


Γ’ κατηγορία

14η αγωνιστική
Αναγέννηση Αργίλου - Αναγέννηση Εράτυρας-
ΦΣ Εορδαϊκός - Δράσις Τσοτυλίου
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου
Ηρακλής Δρεπάνου - Δάφνη Πολυμύλου

Βαθμολογία
Δάφνη Πολυμύλου 32
Αστραπή Κλείτου 24
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 23
Δράσις Τσοτυλίου 22
ΦΣ Εορδαϊκός 21
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 21
Ηρακλής Δρεπάνου 17
Εθνικός Πτολεμαΐδας 13
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10

 

Με την 25η αγωνιστική και με την προτελευταία στροφή συνεχίζεται το πρωτάθλημα του 3ου ομίλου στην Γ εθνική.
Όλα τα παιχνίδια θα διεξαχθούν το Σάββατο 3.00μ.μ.

Ο Μακεδονικός Φούφα υποδέχεται στην Πτολεμαΐδα την Δόξα Κρανούλας και θέλει να εξαντλήσει όλες τις πιθανότητες που έχει για τα μπαράζ ανόδου.
Νίκη λοιπόν το ζητούμενο για τον Μακεδονικό περιμένοντας συγχρόνως ένα δώρο από Φιλιππιάδα η οποία φιλοξενεί τον πρωτοπόρο στην βαθμολογία Τηλυκράτη.
Με αξιοπρέπεια και νίκη θέλει να κλείσει η ΑΕΠ την πρώτη της συμμετοχή στην Γ εθνική κατηγορία.

Οι Πόντιοι αποχαιρετούν την κατηγορία και στο τελευταίο τους παιχνίδι θα παλέψουν για τη νίκη κόντρα στον Σκουφά Κομποτίου. Η ΑΕΠ την τελευταία αγωνιστική έχει το προγραμματισμένο της ρεπό.

25η αγωνιστική
ΑΕ Ποντίων – Σκουφάς Κομποτίου
Καλαντζής, Σακκάς-Σφυρής (Θεσσαλίας)
Μακεδονικός Φούφα – Δόξα Κρανούλας
Μαυρίδης, Ταγκαλίδης-Μίλτσης (Πέλλας)
Αστέρας Παραποτάμου – Νέος Αμφίλοχος
Πάνος, Θανασιάς-Κόλλιας (Ηπείρου)
Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης Λευκάδας
Γιώργος Ρούσος (Πρέβεζας), Φραγκούλης Π., Τσόγκας (Πρέβεζας)
Πανλευκάδιος – Θεσπρωτός
Κωστούλας (Άρτας), Μάνος (Άρτας)-Βασιλόπουλος (Αιτωλοακαρνανίας)
Καστοριά-ΑΕ Λευκίμμης ματαιώνεται
Ρεπό: Ερμής Αμυνταίου

Βαθμολογία
Τηλυκράτης 45
Μακεδονικός Φούφα 43
Νέος Αμφίλοχος 43
Ερμής Αμυνταίου 42
Θεσπρωτός 38
ΑΕ Λευκίμμης 38
Δόξα Κρανούλας 34
Εθνικός Φιλιππιάδας 27
ΑΕΠ Καραγιαννίων 24
Πανλευκάδιος 19
Σκουφάς Κομποτίου 18
Αστέρας Παραποτάμου 14
Καστοριά 9

Image
Image

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΣ
THARROSLOGO
ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ