"Ευχαριστώ πολύ  για την τιμητική διάκριση ως καλύτερου ποδοσφαιριστή της Α' κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης για την ποδοσφαιρική χρονιά 2017 2018. 

Πιστεύω πως μεγαλύτερη επιτυχία είναι όταν σε αποδέχονται και σε επιβραβεύουν άνθρωποι άλλων ομάδων.

Σε αυτήν την θέση θα μπορούσε να ήταν κάποιος άλλος.

Ευχαριστώ τους συμπαίκτες μου  το προπονητικό τιμ και τους  ανθρώπους που ήταν δίπλα μου Έχουν μεγάλο μερίδιο της τιμητικής διάκρισης αυτής ".

Τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης  μπαίνουν στην τελική τους ευθεία.

Τελευταίες στροφές  με παιχνίδια που μυρίζουν μπαρούτι τόσο στην κορυφή,  όσο και στην ουρά της Α’ κατηγορίας καθώς και στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας (έχουν  ξεκαθαρίσει μόνο οι θέσεις ανόδου στον 1ο  όμιλο και η μία ομάδα που υποβιβάζεται στον 2ο   όμιλο) αλλά και στην Γ’ κατηγορία  που ο  μόνος σίγουρος είναι  ο πρωταθλητής Πολύμυλος και περιμένουμε την τελευταία αγωνιστική  να ξεκαθαρίσουν και οι άλλες δύο θέσεις ανόδου.

 

Υπάρχουν πολλά  αμφιλεγόμενα παιχνίδια, αξιόλογα και πολλά θα κριθούν στην λεπτομέρεια.

 

 Έχουμε  ετοιμάσει και για αυτό το Σαββατοκύριακο το αναλυτικό πρόγραμμα και των  τριών κατηγοριών,  σας το παρουσιάζουμε κι εσείς δεν έχετε παρά να επιλέξετε τα παιχνίδια της αρεσκείας σας.

 

Πάμε να δούμε το πρόγραμμα

 

Α’ κατηγορία

 

27η αγωνιστική

Εθνικός Βατερού  – Φ.Σ. Κοζάνη

Α.Μ.Σ. Γαλατινή–  Τιτάν Σερβίων

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ακρίτες Κοζάνης

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής –  Μακεδονικός Κοζάνης

Α.Ε. Κοζάνης –Α.Σ. Βελβεντό

Δόξα Λευκόβρυσης – Αλιάκμων Αιανής

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης –  Μακεδονικός Σιάτιστας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου –Αναγέννηση Πτολεμαΐδας α.α.

 

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη

69

Μακεδονικός Σιάτιστας

68

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

56

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

50

Μακεδονικός Κοζάνης

45

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

37

Τιτάν Σερβίων

36

Α.Μ.Σ. Γαλατινή

35

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

33

Α.Ε. Κοζάνης

32

Εθνικός Βατερού

30

Α.Σ. Βελβεντό

29

Αλιάκμων Αιανής

28

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

26

Ακρίτες Κοζάνης

18

Δόξα Λευκόβρυσης

4

 

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

 

 

24η   Αγωνιστική

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων –Αναγέννηση Λιβαδερού

Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου

Απόλλων Αυλών –Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ο. Κρόκου

Έλατος Ελάτης – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

 

 Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου

54

Α.Ο. Κρόκου

47

Α.Ε. Άνω Κώμης

37

Έλατος Ελάτης

34

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

33

Ερμής Πλατανορέμματος

31

Αναγέννηση Λιβαδερού

30

Πρόοδος Μεταξά

25

Α.Ε. Κρανιδίων

24

Α.Σ. Καρυδίτσας

19

Αίας Μικροβάλτου

15

Απόλλων Αυλών

15

Α.Ε. Καισαρειάς

14

 

* Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αίας Μικροβάλτου και  Α.Ε. Καισαρειάς.   

 

Επόμενη Αγωνιστική – 25η 

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

 

 24η   Αγωνιστική

 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  - Δαναοί Κοζάνης

Κοζάνη 2004 - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Πρόοδος Κομνηνών

Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Κεραυνός Πετρανών  - Δόξα Βερμίου Πύργων

Ερμής Ασβεστόπετρας  - Δόξα Μικροκάστρου

Ρεπό: Α.Ε. Περδίκκα    

 

 

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

48

Πρόοδος Κομνηνών

46

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

41

Ερμής Ασβεστόπετρας

41

Α.Ε. Περδίκκα

37

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

34

Δόξα Βερμίου Πύργων

31

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

31

Βέρμιο Καρυοχωρίου

30

Δαναοί Κοζάνης

25

Δόξα Μικροκάστρου

15

Κεραυνός Πετρανών

13

Κοζάνη 2004

1

 

* Από έναν αγώνα περισσότερο  έχουν Αίας Μικροβάλτου και  Α.Ε. Καισαρειάς.   

 

Επόμενη Αγωνιστική – 25η 

 

Γ’ κατηγορία

18η αγωνιστική 

ΦΣ Εορδαϊκός   - Ηρακλής Δρεπάνου 

Εθνικός Πτολεμαΐδας  - Αναγέννηση Εράτυρας 

Δάφνη Πολυμύλου  - Δράσις Τσοτυλίου 

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  - Αστραπή Κλείτου 

Αναγέννηση Αργίλου  - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

 

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου

36

Αστραπή Κλείτου

30

ΦΣ Εορδαϊκός 

28

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

28

Δράσις Τσοτυλίου 

27

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

25

Ηρακλής Δρεπάνου

23

Αναγέννηση Εράτυρας

14

Εθνικός Πτολεμαΐδας

13

Αναγέννηση Αργίλου

3

 

Μετά την διακοπή των πρωταθλημάτων για την διεξαγωγή του τελικού κυπέλλου συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης με σημαντικά παιχνίδια σε Α’ Β’ και Γ’ κατηγορία που σίγουρα θα προσελκύσουν το ενδιαφέρον σας.

Στις τρεις κατηγορίες συναντάμε παιχνίδια για όλα τα γούστα, καθώς σε ακόμα μία αγωνιστική δεν λείπουν τα δυνατά παιχνίδια και όλοι περιμένουμε αναμετρήσεις με πολλές συγκινήσεις.

Όσο οι αγωνιστικές περνάνε , τόσο ανεβαίνει και το θερμόμετρο.

Τα παιχνίδια του Σαββάτου θα ξεκινήσουν 3.30μμ ενώ αυτά της Κυριακής 4.30μμ

Το συνολικό πρόγραμμα που ακολουθεί θα σας βοηθήσει να επιλέξετε αυτά που θα παρακολουθήσετε:

Α’ κατηγορία

24η αγωνιστική
Μακεδονικός Κοζάνης - Εθνικός Βατερού
Α.Σ. Βελβεντό - Ακρίτες Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Τιτάν Σερβίων
Αλιάκμων Αιανής - Φ.Σ. Κοζάνη
Μακεδονικός Σιάτιστας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Α.Ε. Κοζάνης
Δόξα Λευκόβρυσης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-3


Βαθμολογία
Φ.Σ. Κοζάνη 60
Μακεδονικός Σιάτιστας 59
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μακεδονικός Κοζάνης 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
Τιτάν Σερβίων 33
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 32
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Α.Ε. Κοζάνης 28
Αλιάκμων Αιανής 25
Εθνικός Βατερού 24
Α.Σ. Βελβεντό 23
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 22
Ακρίτες Κοζάνης 18
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*από έναν αγώνα περισσότερο η Δόξα Λευκόβρυσης και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής


Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

22η Αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Πρόοδος Μεταξά
Α.Ε. Άνω Κώμης - Απόλλων Αυλών
Α.Ε. Κρανιδίων - Α.Ε. Καισαρειάς
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Α.Σ. Καρυδίτσας
Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης
Αίας Μικροβάλτου - Ερμής Πλατανορέμματος
Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου


Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 48
Α.Ο. Κρόκου 41
Έλατος Ελάτης 31
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 29
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Α.Ε. Άνω Κώμης 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 19
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Απόλλων Αυλών 15
Α.Ε. Καισαρειάς 13
Αίας Μικροβάλτου 9


Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

21η Αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Περδίκκα - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Κοζάνη 2004 - Κεραυνός Πετρανών
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Δόξα Μικροκάστρου
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Ερμής Ασβεστόπετρας
Πρόοδος Κομνηνών - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία
Πρόοδος Κομνηνών 40
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 39
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 35
Ερμής Ασβεστόπετρας 35
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Δόξα Βερμίου Πύργων 28
Α.Ε. Περδίκκα 28
Βέρμιο Καρυοχωρίου 27
Δαναοί Κοζάνης 21
Δόξα Μικροκάστρου 12
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1


Γ’ κατηγορία

14η αγωνιστική
Αναγέννηση Αργίλου - Αναγέννηση Εράτυρας-
ΦΣ Εορδαϊκός - Δράσις Τσοτυλίου
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου
Ηρακλής Δρεπάνου - Δάφνη Πολυμύλου

Βαθμολογία
Δάφνη Πολυμύλου 32
Αστραπή Κλείτου 24
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 23
Δράσις Τσοτυλίου 22
ΦΣ Εορδαϊκός 21
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 21
Ηρακλής Δρεπάνου 17
Εθνικός Πτολεμαΐδας 13
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10

16 γκολ σημειώθηκαν στην 23η αγωνιστική.

Με το γκολ που πέτυχε ο Δημήτρης Ταφαρλής του Μακεδονικού Σιάτιστας, πέρασε πάλι μόνος πρώτος στον πίνακα των σκόρερ, με 23 γκολ. Ακολουθεί ο Σάκης Τσικόπουλος του Τιτάνα Σερβίων με 22 γκολ, ενώ στην 3η θέση ο Χάρης Σακαλής του Εθνικού Βατερού με 17 γκολ.

Αυτογκόλ που σημειώθηκαν 17

2 γκολ: Αθανασιάδης
1 γκολ: Τσιούκρας Χρ., Ταφαρλής, Βάσσος Β., Τραυλός, Δούμας, Τσικόπουλος, Τραπεζανλίδης, Καραγεώργος, Σέχι, Κουτσομήτρος, Κουτέρης, Ρωμνιόζογλου, Κουτσώνας, Βουρονίκος

23η αγωνιστική
Τιτάν Σερβίων –Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2
Τσιούκρας Χρ., Ταφαρλής
Ακρίτες Κοζάνης – Αλιάκμων Αιανής 0-1
Βάσσος Β.
Φ.Σ. Κοζάνη– ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 3-2
Τραυλός, Δούμας, Τσικόπουλος/Αθανασιάδης 2
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής –Α.Ε. Κοζάνης 1-1
Τραπεζανλίδης/Καραγεώργος
Μακεδονικός Κοζάνης – Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 1-1
Σέχι/Κουτσομήτρος
Εθνικός Βατερού –Α.Σ. Βελβεντό 1-1
Κουτέρης/Ρωμνιόζογλου
Α.Μ.Σ. Γαλατινή –Δόξα Λευκόβρυσης 2-0
Κουτσώνας, Βουρονίκος


Οι σκόρερ έως και την 23η αγωνιστική
Ταφαρλής Δημήτρης 23
Τσικόπουλος Σάκης 22
αυτογκολ 17
Σακαλής Χάρης 17
Παπανώτας 16
Αθανασιάδης Στάθης 14
Δαλκερανίδης 14
Καραγεώργος Χρήστος 13
Δούμας Ηλίας 12
Ζηνόβιος Νίκος 12
Κοτταρίδης Σάββας 10
Τραυλός Νίκος 10
Γκέτσιος Δημήτρης 9
Ευθυμιάδης Γιάννης 9
Μαυροδήμος Γιώργος 9
Σαλονικίδης Αλέξης 9
Τακίδης Θανάσης 9
Κουλουκίδης 8
Στεργίου Κώστας 8
Βουρονίκος 7
Μαρνασίδης 7
Μπαλάνης 7
Αποστολίδης Ραφαήλ 6
Αροσβίλι 6
Ζαρκοδήμος 6
Καραγιάννης 6
Κοτζατίσογλου 6
Κουτέρης 6
Κουτσομήτρος Αγησίλαος 6
Μαλούτας Κώστας 6
Ναθαναηλίδης 6
Παπαδόπουλος Δημήτρης 6
Στεργιόπουλος Δάνης 6
Αποστολίδης Νίκος 5
Βογιατζής Μανώλης 5
Δονούλης 5
Ηλίας Γιάννης 5
Καραγιώργος Χάρης 5
Καραφουλίδης 5
Μιχαηλίδης 5
Μούστα Σιάτιστα 5
Ράπτης Πάρης 5
Ρωμνιόζογλου 5
Τσαγκάλης 5
Τσακνάκης Παύλος 5
Τσικόπουλος Ηλίας 5
Χαντάβας 5
Χαραλαμπίδης Γιώργος 5
Χατζής 5
Αγγέλου Ηλίας 4
Καλιακούδας 4
Λάμπρου Δημήτρης 4
Μαργαρώνης 4
Μενενάκος 4
Παπαρίζος 4
Σέχι Εράλντι 4
Τζουρμανάς 4
Αλμασίδης 3
Αργυρόπουλος Θωμάς 3
Βλαδίκας 3
Βοριαζίδης Χρήστος 3
Γεωργιάδης Ιάκωβος 3
Δουβαρτζίδης 3
Κεΐσογλου 3
Κοκκώνας 3
Κοντοδήμος 3
Κουρτίδης 3
Κωνσταντινίδης Στάθης 3
Μαρούδης 3
Παναγιωτίδης 3
Πελέκας Δημήτρης 3
Τραπεζανλίδης 3
Τριανταφυλλίδης Αναγέννηση 3
Τσιούκρας Χρ. 3
Χαραλαμπίδης Ακριτών 3
Χρήστου 3
Αλεξίου Βοΐου 2
Αλεξίου Γαλατινής 2
Αποστολίδης (Κοζάνης) 2
Αποστολόπουλος 2
Βασάκης 2
Βάσσος Βασίλης 2
Βερύκοκος 2
Βρόικος Χάρης 2
Ευαγγελόπουλος Κωστής 2
Ευρενιάδης 2
Θεοδωρίδης Μάριος 2
Κριτσάνης 2
Λάμπρος (Τιτάν) 2
Μαλούτας Παναγιώτης 2
Μαρσέλο Περέϊρα 2
Μπάκανος Γιάννης 2
Μπελεχρής 2
Μπόζιαρης 2
Νάστος Στέφανος 2
Ντουρμίσι 2
Παπαδόπουλος Ακριτών 2
Πολυχρονιάδης Λάζαρος 2
Σωτηρίου 2
Τιούλης 2
Τρούπκος 2
Τσεμπερλίδης 2
Φασούλας 2
Φυλλάκης 2
Χατζηζήσης Δημήτρης 2
Χατζηρούμπης 2
Αδαμίδης 1
Αλιατίδης 1
Αντωνόπουλος Γρηγόρης 1
Βασιλειάδης 1
Βάσσος Ζήσης 1
Βοριαζίδης Ακριτών 1
Γιούλης 1
Γκίκας Γιάννης 1
Γκίκας Μανώλης 1
Γκόγκος 1
Γριτζάλας 1
Δήμτσιος 1
Ζαχαριάδης Λεωνίδας 1
Θωμαΐδης Παύλος 1
Καζαντσίδης Μανώλης 1
Κακαλές Δημήτρης 1
Καλογήρου 1
Καλπακίδης 1
Καλτσούνης 1
Καλύβας 1
Καραμπέκιος 1
Κεϊσίδης 1
Κίλης Θύμιος 1
Κοεμτσίδης 1
Κουνάβας Λάζαρος 1
Κουσίδης 1
Κουτζιακουντζίδης 1
Κουτσογεωργόπουλος Σάκης 1
Κουτσώνας 1
Λαναντσιώτης Αντώνης 1
Λέκκα 1
Μανακίτσας 1
Μαρτιρόσοβ 1
Μέτκο 1
Μπαλίτσας 1
Μπάρα 1
Μπατσής Βασίλης 1
Μπίκος 1
Μπουμπόναρης 1
Νάνος Ζήσης 1
Νικολάου Γιώργος 1
Ντάβες 1
Παπαδόπουλος Θ. 1
Παπαδόπουλος Περικλής 1
Παπουτσίδης 1
Πάτρας 1
Πελέκας 1
Ποζίδης 1
Πουτογλίδης 1
Πράσσος 1
Σαββίδης Ηρακλής 1
Σαρημπαλάς 1
Σαριόγλου 1
Σιαπαλίδης 1
Σταμπλιάκας 1
Στεφανόπουλος 1
Ταυταρίδης 1
Τζουβάρας 1
Τρίχας 1
Τρουμπάκης 1
Τσαούσης 1
Τσελαλίδης 1
Τσιόρκας 1
Τσιούκρας Στ 1
Τυρολόγος 1
Φαντίδης 1
Χαρίσιος 1
Χουϊλίδης 1
Χρυσοστομίδης 1

Σήμερα Δευτέρα το απόγευμα στα γραφεία της ΕΠΣ Κοζάνης παρουσία των δύο φιναλίστ του τελικού κυπέλλου του Μακεδονικού Φούφα και της Κοζάνης ορίσθηκε η ημέρα και η ώρα διεξαγωγής του.

Ο τελικός θα διεξαχθεί το Σάββατο 17/ 3 /2018 στο ΔΑΚ Κοζάνης και ώρα 4.30μ.μ. Μετά από κλήρωση, τυπικά γηπεδούχος ομάδα θα είναι η Κοζάνη.

Image
Image

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΣ
THARROSLOGO
ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ