Κύπελλο: Ηρακλής Δρεπάνου - Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2

By Σεπτεμβρίου 14, 2020

Λύγισε τη σθεναρή αντίσταση του Ηρακλή Δρεπάνου στο δεύτερο μέρος ο Μακεδονικός Σιάτιστας και πήρε τη νίκη πρόκριση στους 16 με σκορ 0-2 .

4' σέντρα Μπατσής από δεξιά ο Μέτκαρης στην μεγάλη περιοχή πριν κάνει το σουτ διώχνει ο Κανάβας σωτήρια

5' απευθείας φάουλ Τσιαούση απέκρουσε ο Μωυσίδης

6' μεγάλη ευκαιρία για τον Ηρακλή Δρεπάνου να ανοίξει το σκορ με κόρνερ από δεξιά Μαυροδήμου η μπάλα βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι και περνάει άουτ

8' πλάγιο Κατσίρη χάνει ο Μωυσίδης την μπάλα ο Μέτκαρης δεν προλαβαίνει από πλεονεκτικη θέση να ανοίξει το σκορ και η άμυνα διώχνει

9' φάουλ Μαυροδήμου αποκρούει ο Τσιούκρας.

13' καλό σουτ Αργύρη αποκρούει ο Μωυσίδης .

15' κάθετη Σαπνάρα στον Αργύρη μέσα στην μεγάλη περιοχή σουτ αποκρούει ο Μωυσίδης .

21' ο Μπούρτσος κάθετη μέσα στην μεγάλη περιοχή στον Τσιαούση διώχνει σωτήρια ο Κανάβας σε κόρνερ.

32' βαθιά μπαλιά προς την μεγάλη περιοχή του Μπούρτσου ο Μπατσής δεν προλαβαίνει να πιάσει την κεφαλιά βγαίνει και μαζεύει ο Μωυσίδης.

37' φάση διαρκείας για τον Μακεδονικο Σιάτιστας, ο Τσιαούσης με τακουνάκι σε κενή εστία, η μπάλα πάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

44 'φάουλ Τσιαούση χάνει την μπάλα ο Μωυσίδης σουτ από τη μικρή περιοχή κόντρα, διώχνει στην συνέχεια η άμυνα μακριά.

45' φάουλ Μπούρτσιου αποκρούει ο Μωυσίδης.

47' ένα υπέροχο σουτ έξω την μεγάλη περιοχή του Κατσίρη η μπάλα στην δεξιά γωνία του Μωυσίδη για να κανει το 0-1 για το Μακεδονικό Σιάτιστας

57' κόρνερ Μπατσή κεφαλιά από την μικρή περιοχή του Σελετη προς την εστία διώχνει ο Καναβας πάνω από την τελική γραμμή μακριά

59' κόρνερ Δεληζήση από αριστερά ο Μπούρτσιος θα πάρει την κεφαλιά για να κάνει το 0-2.

66' ο Μιχαΐληκ από δεξιά θα κάνει ένα σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή θα αποκρούσει ο Τσιούκρας.

70 ' σέντρα από δεξιά Μπατσή , ο Μέτκαρης βάζει το πόδι θα βρει την μπάλα αλλά θα περάσει λίγο άουτ.

77' ο Μέτκαρης με περίτεχνη ενέργεια από έξω την μεγάλη περιοχή περνάει δυο παίκτες σουτάρει, αποκρούει ο Μωυσίδης.

79' ο Μιχαΐληκ καλό σουτ αποκρουει ο Τσιούκρας .

82' λάθος Μωυσίδης ο Μπατσής θα κάνει ένα ψηλοκρεμαστό σουτ η μπάλα θα περάσει άουτ

93' φάση διαρκείας για τη Σιάτιστα , η μπάλα στο Μέτκαρη, σουτ στο αριστερό δοκάρι

Ηρακλής Δρεπάνου (Τσαουσίδης): Μωυσίδης, Κόρακας, Γεωργιάδης Ι.(69’ Σίμος), Κανάβας, Γεωργιάδης Κ., Ανδραλής, Λουμπουτσκός (47’ Παναγιωτίδης), Ατματσίδης, Γεωργιάδης Π (Μιχαηλίκ), Μαυροδήμος, Διαμαντίδης (74’ Γκρος).

Μακεδονικός Σιάτιστας (Βόλτσης): Τσιούκρας, Κατσίρης, Ντέρος (66’ Χασιώτης), Σαπνάρας, Σελέτης, Δεληζήσης, Μπατσής (66’Τσακμάκης) , Αργύρης (74’ Τσάμος), Μέτκαρης, Τσαούσης (66’ Ώττας), Μπούρτζος.

Διαιτητής: Γεωργιάδης

Βοηθοί: Τυριακίδης, Ρίζος

Last modified on Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 10:17