ΕΠΣ Κοζάνης - Εξίσωση για πολύ δυνατούς λύτες

Τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης  μπαίνουν στην τελική τους ευθεία.

Τελευταίες στροφές  με παιχνίδια που μυρίζουν μπαρούτι τόσο στην κορυφή,  όσο και στην ουρά της Α’ κατηγορίας καθώς και στους δύο ομίλους της Β’ κατηγορίας (έχουν  ξεκαθαρίσει μόνο οι θέσεις ανόδου στον 1ο  όμιλο και η μία ομάδα που υποβιβάζεται στον 2ο   όμιλο) αλλά και στην Γ’ κατηγορία  που ο  μόνος σίγουρος είναι  ο πρωταθλητής Πολύμυλος και περιμένουμε την τελευταία αγωνιστική  να ξεκαθαρίσουν και οι άλλες δύο θέσεις ανόδου.

 

Υπάρχουν πολλά  αμφιλεγόμενα παιχνίδια, αξιόλογα και πολλά θα κριθούν στην λεπτομέρεια.

 

 Έχουμε  ετοιμάσει και για αυτό το Σαββατοκύριακο το αναλυτικό πρόγραμμα και των  τριών κατηγοριών,  σας το παρουσιάζουμε κι εσείς δεν έχετε παρά να επιλέξετε τα παιχνίδια της αρεσκείας σας.

 

Πάμε να δούμε το πρόγραμμα

 

Α’ κατηγορία

 

27η αγωνιστική

Εθνικός Βατερού  – Φ.Σ. Κοζάνη

Α.Μ.Σ. Γαλατινή–  Τιτάν Σερβίων

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας  – Ακρίτες Κοζάνης

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής –  Μακεδονικός Κοζάνης

Α.Ε. Κοζάνης –Α.Σ. Βελβεντό

Δόξα Λευκόβρυσης – Αλιάκμων Αιανής

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης –  Μακεδονικός Σιάτιστας

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου –Αναγέννηση Πτολεμαΐδας α.α.

 

Βαθμολογία

Φ.Σ. Κοζάνη

69

Μακεδονικός Σιάτιστας

68

Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής

56

Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου

50

Μακεδονικός Κοζάνης

45

ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης

37

Τιτάν Σερβίων

36

Α.Μ.Σ. Γαλατινή

35

Αναγέννηση Πτολεμαΐδας

33

Α.Ε. Κοζάνης

32

Εθνικός Βατερού

30

Α.Σ. Βελβεντό

29

Αλιάκμων Αιανής

28

Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας

26

Ακρίτες Κοζάνης

18

Δόξα Λευκόβρυσης

4

 

Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

 

 

24η   Αγωνιστική

Κένταυρος Πρωτοχωρίου – ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

Α.Ε. Κρανιδίων –Αναγέννηση Λιβαδερού

Πρόοδος Μεταξά – Αίας Μικροβάλτου

Απόλλων Αυλών –Ερμής Πλατανορέμματος

Α.Ε. Καισαρειάς – Α.Ο. Κρόκου

Έλατος Ελάτης – Α.Σ. Καρυδίτσας

Ρεπό: Α.Ε. Άνω Κώμης

 

 Βαθμολογία

Κένταυρος Πρωτοχωρίου

54

Α.Ο. Κρόκου

47

Α.Ε. Άνω Κώμης

37

Έλατος Ελάτης

34

ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής

33

Ερμής Πλατανορέμματος

31

Αναγέννηση Λιβαδερού

30

Πρόοδος Μεταξά

25

Α.Ε. Κρανιδίων

24

Α.Σ. Καρυδίτσας

19

Αίας Μικροβάλτου

15

Απόλλων Αυλών

15

Α.Ε. Καισαρειάς

14

 

* Από έναν αγώνα λιγότερο έχουν Αίας Μικροβάλτου και  Α.Ε. Καισαρειάς.   

 

Επόμενη Αγωνιστική – 25η 

 

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

 

 24η   Αγωνιστική

 Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης  - Δαναοί Κοζάνης

Κοζάνη 2004 - Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Πρόοδος Κομνηνών

Βέρμιο Καρυοχωρίου  - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

Κεραυνός Πετρανών  - Δόξα Βερμίου Πύργων

Ερμής Ασβεστόπετρας  - Δόξα Μικροκάστρου

Ρεπό: Α.Ε. Περδίκκα    

 

 

Βαθμολογία

Ατρόμητος Πτολεμαΐδας

48

Πρόοδος Κομνηνών

46

Α.Ε.Κ. Καλαμιάς

41

Ερμής Ασβεστόπετρας

41

Α.Ε. Περδίκκα

37

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης

34

Δόξα Βερμίου Πύργων

31

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας

31

Βέρμιο Καρυοχωρίου

30

Δαναοί Κοζάνης

25

Δόξα Μικροκάστρου

15

Κεραυνός Πετρανών

13

Κοζάνη 2004

1

 

* Από έναν αγώνα περισσότερο  έχουν Αίας Μικροβάλτου και  Α.Ε. Καισαρειάς.   

 

Επόμενη Αγωνιστική – 25η 

 

Γ’ κατηγορία

18η αγωνιστική 

ΦΣ Εορδαϊκός   - Ηρακλής Δρεπάνου 

Εθνικός Πτολεμαΐδας  - Αναγέννηση Εράτυρας 

Δάφνη Πολυμύλου  - Δράσις Τσοτυλίου 

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου  - Αστραπή Κλείτου 

Αναγέννηση Αργίλου  - Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

 

Βαθμολογία

Δάφνη Πολυμύλου

36

Αστραπή Κλείτου

30

ΦΣ Εορδαϊκός 

28

Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας

28

Δράσις Τσοτυλίου 

27

ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου

25

Ηρακλής Δρεπάνου

23

Αναγέννηση Εράτυρας

14

Εθνικός Πτολεμαΐδας

13

Αναγέννηση Αργίλου

3

 

Image
Image

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΣ
THARROSLOGO
ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ