Το πρόγραμμα των δύο ομίλων της Β' κατηγορίας ΕΠΣ Κοζάνης

By Σεπτεμβρίου 11, 2019

Τη φετινή περίοδο, λόγω του μικρού αριθμού ομάδων (4) που δήλωσαν συμμετοχή στη Γ΄ Κατηγορία , αυτή δε θα διεξαχθεί και οι ομάδες αυτές ανέρχονται στη Β΄ Κατηγορία .


Δε δήλωσαν συμμετοχή στη Β΄ Κατηγορία Δαναοί Κοζάνης και Αίας Μικροβάλτου.

Στη Γ΄ Κατηγορία δε δήλωσαν συμμετοχή ΑΕΚ Κρανιδίων, Απόλλων Αυλών, Κεραυνός Πετρανών, Δράσις Τσοτυλίου, ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου, Αναγέννηση Πτολεμαΐδας, Δόξα Λευκόβρυσης, Εορδαϊκός 2007 Πτολεμαΐδας, Έλατος Ελάτης, Ερμής Ασβεστόπετρας και ΑΣ Καρυδίτσας.

Συνεπώς δημιουργούνται στη Β΄ Κατηγορία 2 όμιλοι των 13 ομάδων ο καθένας, που καταρτίστηκαν ως εξής :


Α όμιλος
ΑΕ Άνω Κώμη
ΑΟ Κρόκου
Αναγέννηση Αργίλου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Αναγέννηση Λιβαδερού
Πρόοδος Μεταξά
Ερμής Πλατανορεύματος
Κένταυρος Πρωτοχωρίου
ΑΕ Καισαρειάς - Κήπου - Σπάρτου 
ΑΣ Βελβεντό
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Αστραπή Κλείτου

Β' όμιλος
Ηρακλής Δρεπάνου
Δάφνη Πολυμύλου
Κοζάνη 2004
Δόξα Μικροκάστρου  
Αναγέννηση Εράτυρας
Δόξα Βερμίου Πύργων
Βυζαντινός Αετός
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
ΑΕ Περδίκκα
Πρόοδος Κομνηνών
Ακρίτες Κοζάνης
ΑΕ Καλαμιάς

Με αρνητική βαθμολογία -1 βαθμό ξεκινά ο ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΠΡΩΤΟΧΩΡΙΟΥ .
Οι πρωταθλητές κάθε ομίλου ανέρχονται στην Α΄ Κατηγορία .

Οι δευτεραθλητές θα διεκδικήσουν μια θέση ανόδου σε αγώνα μπαράζ , σε ουδέτερο γήπεδο. Μόνο σε περίπτωση που υποβιβαστούν και οι 2 ομάδες της Ένωσης από τη Γ΄ Εθνική στην Α΄ Κατηγορίας , δε θα ανέλθει η νικήτρια του μπαράζ των δευτεραθλητών .

Υποβιβάζονται στη Γ΄ Κατηγορία (θα ξαναγίνει την περίοδο 2020-2021 ) οι 4 τελευταίες ομάδες κάθε ομίλου (10η, 11η,  12η  και 13η  ) καθώς και 1 ομάδα από τις 9ες του κάθε ομίλου μετά από αγώνα μπαράζ σε ουδέτερο γήπεδο.

Αν υποβιβαστούν 1 ή 2 ομάδες της Ένωσης από τη Γ΄ Εθνική στην Α΄ Κατηγορία θα συμπαρασύρουν ανάλογο αριθμό ομάδων από τη Β΄ στη Γ΄ Κατηγορία.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των δύο ομίλων στη Β' κατηγορία ΕΠΣ Κοζάνης 

1ος όμιλος 
1η Αγωνιστική 14η
ΑΟ Κρόκου - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής    
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Πρόοδος Μεταξά - Αναγέννηση Αργίλου
Αστραπή Κλείτου - Ερμής Πλατανορεύματος
ΑΣ Βελβεντό - ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
ΑΕ Άνω Κώμης - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Ρεπό: Αναγέννηση Λιβαδερού 

2η Αγωνιστική 15η
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΟ Κρόκου
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης - Αστραπή Κλείτου
Αναγέννηση Αργίλου – ΑΣ Βελβεντό
Ερμής Πλατανορεύματος – ΑΕ Άνω Κώμης
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Ρεπό: Πρόοδος Μεταξά 

3η Αγωνιστική 16η
ΑΟ Κρόκου - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Πρόοδος Μεταξά - Αναγέννηση Λιβαδερού
Αστραπή Κλείτου - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
ΑΕ Άνω Κώμης - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής - Αναγέννηση Αργίλου
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου - Ερμής Πλατανορεύματος
Ρεπό: ΑΣ Βελβεντό 

4η Αγωνιστική  17η
Πρόοδος Μεταξά - ΑΟ Κρόκου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου -  Αστραπή Κλείτου
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΣ Βελβεντό
 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – ΑΕ Άνω Κώμης
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης - ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
Αναγέννηση Αργίλου - Ερμής Πλατανορεύματος
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής 

5η Αγωνιστική 18η
ΑΟ Κρόκου - Αστραπή Κλείτου
Α Σ Βελβεντό - Πρόοδος Μεταξά
ΑΕ Άνω Κώμης - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής - Αναγέννηση Λιβαδερού
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Αναγέννηση Αργίλου -  Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης    
Ρεπό: Ερμής Πλατανορεύματος 
      
6η  Αγωνιστική 19η
ΑΣ Βελβεντό - ΑΟ Κρόκου
Αστραπή Κλείτου – ΑΕ Άνω Κώμης
Πρόοδος Μεταξά - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
Αναγέννηση Λιβαδερού -  Πλατανορεύματος
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Αναγέννηση Αργίλου
Ρεπό: Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 

7η Αγωνιστική 20η
ΑΟ Κρόκου - ΑΕ Άνω Κώμης
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής  - ΑΣ Βελβεντό
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  - Αστραπή Κλείτου
Ερμής Πλατανορεύματος -  Πρόοδος Μεταξά
Αναγέννηση Αργίλου - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης - Αναγέννηση Λιβαδερού
Ρεπό: ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 

 8η Αγωνιστική 21η      
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής - ΑΟ Κρόκου
ΑΕ Άνω Κώμης - ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
ΑΣ Βελβεντό -  Ερμής Πλατανορεύματος
Αστραπή Κλείτου - Αναγέννηση Αργίλου
Πρόοδος Μεταξά - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης
Αναγέννηση Λιβαδερού - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Ρεπό: Κένταυρος Πρωτοχωρίου 

9η Αγωνιστική 22η 
ΑΟ Κρόκου – ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου    
Ερμής Πλατανορεύματος - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Αναγέννηση Αργίλου -  ΑΕ Άνω Κώμης
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης – ΑΣ Βελβεντό
 ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Πρόοδος Μεταξά
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Αναγέννηση Λιβαδερού
Ρεπό: Αστραπή Κλείτου 

10η Αγωνιστική  23η
Ερμής Πλατανορεύματος - ΑΟ Κρόκου
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  - Αναγέννηση Αργίλου
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης    
ΑΣ Βελβεντό - ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
Αστραπή Κλείτου - Αναγέννηση Λιβαδερού
Πρόοδος Μεταξά - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
Ρεπό: ΑΕ Άνω Κώμης 

11η Αγωνιστική 24η
ΑΟ Κρόκου - Αναγέννηση Αργίλου
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης - Ερμής Πλατανορεύματος
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής
Αναγέννηση Λιβαδερού – ΑΕ  Άνω Κώμης
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - ΑΣ Βελβεντό
Αστραπή Κλείτου - Πρόοδος Μεταξά
Ρεπό: ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου

12η Αγωνιστική 25η
Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης -  ΑΟ Κρόκου
Ερμής Πλατανορεύματος -  ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής
ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου  - Αναγέννηση Λιβαδερού
Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής - Κένταυρος Πρωτοχωρίου
ΑΕ Άνω Κώμης -  Πρόοδος Μεταξά
ΑΣ Βελβεντό-  Αστραπή Κλείτου
Ρεπό: Αναγέννηση Αργίλου 

13η Αγωνιστική 26η
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής – ΑΣ Βελβεντό
Αναγέννηση Λιβαδερού - Αναγέννηση Αργίλου
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Ερμής Πλατανορεύματος
Πρόοδος Μεταξά  - ΑΕ Καισαρειάς-Κήπου-Σπάρτου
Αστραπή Κλείτου - Μέγας Αλέξανδρος Λευκοπηγής    
ΑΕ Άνω Κώμης - Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης    
Ρεπό: ΑΟ Κρόκου 

2ος όμιλος
1η Αγωνιστική  14η  
Αναγέννηση Εράτυρας - Πρόοδος Κομνηνών   
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας – ΑΕ  Περδίκκα
Δόξα Μικροκάστρου - Κοζάνη 2004    
ΑΕΚ Καλαμιάς - Ακρίτες Κοζάνης    
Δάφνη Πολυμύλου - Ηρακλής Δρεπάνου    
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Βυζαντινός Αετός    
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων 

2η Αγωνιστική 15η
Δόξα Βερμίου Πύργων - Αναγέννηση Εράτυρας
Πρόοδος Κομνηνών - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
ΑΕ Περδίκκα - ΑΕΚ Καλαμιάς
Κοζάνη 2004 - Δάφνη Πολυμύλου
Ακρίτες Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Ηρακλής Δρεπάνου - Βυζαντινός Αετός
Ρεπό: Δόξα Μικροκάστρου 

3η Αγωνιστική 16η
Αναγέννηση Εράτυρας - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Δόξα Μικροκάστρου - Δόξα Βερμίου Πύργων
ΑΕΚ Καλαμιάς - Πρόοδος Κομνηνών
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας – ΑΕ Περδίκκα
Βυζαντινός Αετός - Κοζάνη 2004
Ηρακλής Δρεπάνου - Ακρίτες Κοζάνης
Ρεπό: Δάφνη Πολυμύλου       

4η Αγωνιστική 17η
Δόξα Μικροκάστρου -  Αναγέννηση Εράτυρας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - ΑΕΚ Καλαμιάς
Δόξα Βερμίου Πύργων - Δάφνη Πολυμύλου    
Πρόοδος Κομνηνών -  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  
ΑΕ Περδίκκα - Ηρακλής Δρεπάνου
Κοζάνη 2004 - Ακρίτες Κοζάνης
Ρεπό: Βυζαντινός Αετός 

5η Αγωνιστική 18η 
Αναγέννηση Εράτυρας – ΑΕΚ Καλαμιάς
Δάφνη Πολυμύλου - Δόξα Μικροκάστρου
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας  - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Βυζαντινός Αετός - Δόξα Βερμίου Πύργων
Ηρακλής Δρεπάνου - Πρόοδος Κομνηνών
Κοζάνη 2004 - ΑΕ Περδίκκα
Ρεπό: Ακρίτες Κοζάνης 

6η Αγωνιστική 19η
Δάφνη Πολυμύλου-  Αναγέννηση Εράτυρας
ΑΕΚ Καλαμιάς - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Δόξα Μικροκάστρου - Βυζαντινός Αετός
Μέγας Αλέξανδρος  Άρδασσας  - Ηρακλής Δρεπάνου
Δόξα Βερμίου Πύργων -  Ακρίτες Κοζάνης
Πρόοδος Κομνηνών - Κοζάνη 2004
Ρεπό:  ΑΕ Περδίκκα              

7η Αγωνιστική  20η
Αναγέννηση Εράτυρας - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Βυζαντινός Αετός - Δάφνη Πολυμύλου
Ηρακλής Δρεπάνου  - ΑΕΚ Καλαμιάς
Ακρίτες Κοζάνης - Δόξα Μικροκάστρου
Κοζάνη 2004 - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
ΑΕ Περδίκκα - Δόξα Βερμίου Πύργων
Ρεπό: Πρόοδος Κομνηνών 

8η Αγωνιστική 21η
Βυζαντινός Αετός - Αναγέννηση Εράτυρας
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Ηρακλής Δρεπάνου
Δάφνη Πολυμύλου - Ακρίτες Κοζάνης
ΑΕΚ Καλαμιάς - Κοζάνη 2004
Δόξα Μικροκάστρου - ΑΕ Περδίκκα
Δόξα Βερμίου Πύργων - Πρόοδος Κομνηνών
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 

9η Αγωνιστική 22η
 Αναγέννηση Εράτυρας -  Ηρακλής Δρεπάνου
Ακρίτες Κοζάνης - Βυζαντινός Αετός   
Κοζάνη 2004 - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
ΑΕ Περδίκκα -  Δάφνη Πολυμύλου
Πρόοδος Κομνηνών - Δόξα Μικροκάστρου
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Δόξα Βερμίου Πύργων
Ρεπό: ΑΕΚ Καλαμιάς 

10η  Αγωνιστική 23η
Ακρίτες Κοζάνης - Αναγέννηση Εράτυρας
Ηρακλής Δρεπάνου - Κοζάνη 2004
Βυζαντινός Αετός - ΑΕ Περδίκκα
Δάφνη Πολυμύλου - Πρόοδος Κομνηνών
ΑΕΚ Καλαμιάς - Δόξα Βερμίου Πύργων
Δόξα Μικροκάστρου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ρεπό:  Ατρόμητος Πτολεμαΐδας             

11η Αγωνιστική 24η
Αναγέννηση Εράτυρας - Κοζάνη 2004
ΑΕ Περδίκκα - Ακρίτες Κοζάνης
Πρόοδος Κομνηνών - Βυζαντινός Αετός
Δόξα Βερμίου Πύργων - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Δάφνη Πολυμύλου
ΑΕΚ Καλαμιάς - Δόξα Μικροκάστρου    
Ρεπό: Ηρακλής Δρεπάνου 
      
12η Αγωνιστική 25η
ΑΕ Περδίκκα - Αναγέννηση Εράτυρας
Ακρίτες Κοζάνης - Πρόοδος Κομνηνών
Ηρακλής Δρεπάνου - Δόξα Βερμίου Πύργων
Βυζαντινός Αετός - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δόξα Μικροκάστρου
Δάφνη Πολυμύλου - ΑΕΚ Καλαμιάς    
Ρεπό: Κοζάνη 2004 

13η  Αγωνιστική 26η
Πρόοδος Κομνηνών  - ΑΕ Περδίκκα    
Δόξα Βερμίου Πύργων - Κοζάνη 2004    
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας - Ακρίτες Κοζάνης    
Δόξα Μικροκάστρου - Ηρακλής Δρεπάνου    
ΑΕΚ Καλαμιάς - Βυζαντινός Αετός    
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Δάφνη Πολυμύλου
Ρεπό: Αναγέννηση Εράτυρας 

Image
Image

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΣ
THARROSLOGO
ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ