ΕΠΣ Κοζάνης Φουλ δράση

Μετά την διακοπή των πρωταθλημάτων για την διεξαγωγή του τελικού κυπέλλου συνεχίζονται αυτό το Σαββατοκύριακο τα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κοζάνης με σημαντικά παιχνίδια σε Α’ Β’ και Γ’ κατηγορία που σίγουρα θα προσελκύσουν το ενδιαφέρον σας.

Στις τρεις κατηγορίες συναντάμε παιχνίδια για όλα τα γούστα, καθώς σε ακόμα μία αγωνιστική δεν λείπουν τα δυνατά παιχνίδια και όλοι περιμένουμε αναμετρήσεις με πολλές συγκινήσεις.

Όσο οι αγωνιστικές περνάνε , τόσο ανεβαίνει και το θερμόμετρο.

Τα παιχνίδια του Σαββάτου θα ξεκινήσουν 3.30μμ ενώ αυτά της Κυριακής 4.30μμ

Το συνολικό πρόγραμμα που ακολουθεί θα σας βοηθήσει να επιλέξετε αυτά που θα παρακολουθήσετε:

Α’ κατηγορία

24η αγωνιστική
Μακεδονικός Κοζάνης - Εθνικός Βατερού
Α.Σ. Βελβεντό - Ακρίτες Κοζάνης
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Τιτάν Σερβίων
Αλιάκμων Αιανής - Φ.Σ. Κοζάνη
Μακεδονικός Σιάτιστας - Α.Μ.Σ. Γαλατινή
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης - Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Α.Ε. Κοζάνης
Δόξα Λευκόβρυσης - Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 0-3


Βαθμολογία
Φ.Σ. Κοζάνη 60
Μακεδονικός Σιάτιστας 59
Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής 53
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου 50
Μακεδονικός Κοζάνης 36
Α.Μ.Σ. Γαλατινή 35
Τιτάν Σερβίων 33
ΠΑΟ Κοίλων Κοζάνης 32
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας 30
Α.Ε. Κοζάνης 28
Αλιάκμων Αιανής 25
Εθνικός Βατερού 24
Α.Σ. Βελβεντό 23
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας 22
Ακρίτες Κοζάνης 18
Δόξα Λευκόβρυσης 1

*από έναν αγώνα περισσότερο η Δόξα Λευκόβρυσης και ο Μέγας Αλέξανδρος Χαραυγής


Β’ κατηγορία – 1ος όμιλος

22η Αγωνιστική
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής - Πρόοδος Μεταξά
Α.Ε. Άνω Κώμης - Απόλλων Αυλών
Α.Ε. Κρανιδίων - Α.Ε. Καισαρειάς
Κένταυρος Πρωτοχωρίου - Α.Σ. Καρυδίτσας
Αναγέννηση Λιβαδερού - Έλατος Ελάτης
Αίας Μικροβάλτου - Ερμής Πλατανορέμματος
Ρεπό: Α.Ο. Κρόκου


Βαθμολογία
Κένταυρος Πρωτοχωρίου 48
Α.Ο. Κρόκου 41
Έλατος Ελάτης 31
ΜΑΠΣ Αγίας Παρασκευής 29
Ερμής Πλατανορέμματος 28
Α.Ε. Άνω Κώμης 28
Αναγέννηση Λιβαδερού 26
Πρόοδος Μεταξά 24
Α.Ε. Κρανιδίων 19
Α.Σ. Καρυδίτσας 19
Απόλλων Αυλών 15
Α.Ε. Καισαρειάς 13
Αίας Μικροβάλτου 9


Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος

21η Αγωνιστική
Δαναοί Κοζάνης - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
Α.Ε. Περδίκκα - Βέρμιο Καρυοχωρίου
Κοζάνη 2004 - Κεραυνός Πετρανών
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης - Δόξα Μικροκάστρου
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς - Ερμής Ασβεστόπετρας
Πρόοδος Κομνηνών - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας
Ρεπό: Δόξα Βερμίου Πύργων

Βαθμολογία
Πρόοδος Κομνηνών 40
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 39
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς 35
Ερμής Ασβεστόπετρας 35
Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 31
Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης 30
Δόξα Βερμίου Πύργων 28
Α.Ε. Περδίκκα 28
Βέρμιο Καρυοχωρίου 27
Δαναοί Κοζάνης 21
Δόξα Μικροκάστρου 12
Κεραυνός Πετρανών 10
Κοζάνη 2004 1


Γ’ κατηγορία

14η αγωνιστική
Αναγέννηση Αργίλου - Αναγέννηση Εράτυρας-
ΦΣ Εορδαϊκός - Δράσις Τσοτυλίου
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας - ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου
Εθνικός Πτολεμαΐδας - Αστραπή Κλείτου
Ηρακλής Δρεπάνου - Δάφνη Πολυμύλου

Βαθμολογία
Δάφνη Πολυμύλου 32
Αστραπή Κλείτου 24
Βυζαντινός Αετός Πτολεμαΐδας 23
Δράσις Τσοτυλίου 22
ΦΣ Εορδαϊκός 21
ΑΣ Ποντίων Μεσοβούνου 21
Ηρακλής Δρεπάνου 17
Εθνικός Πτολεμαΐδας 13
Αναγέννηση Αργίλου 12
Αναγέννηση Εράτυρας 10

Image
Image

ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΑΓΡΟΣ
THARROSLOGO
ΤΑΓΑΡΑΣ

Στοιχεια επικοινωνιας

Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στα ακόλουθα στοιχεία

Εφημερίδα ΘΑΡΡΟΣ Δυτικής Μακεδονίας

  Τσόντζα 2 Κοζάνη

  +30 2461038611

  +30 2461034611

  tharos@otenet.gr

Πρωτοσελιδα Εφημεριδων

Εφημερευοντα Φαρμακεια

Εφημερεύοντα Φαρμακεία ΚΟΖΑΝΗΣ